Błędy merytoryczne w pracy magisterskiej, których nie cierpią promotorzy

Błędy merytoryczne w pracy magisterskiej, których nie cierpią promotorzy

Nie marnuj czasu, zobacz jak możemy Ci pomóc! Pobierz bezpłatną próbkę

Praca magisterska jest rodzajem opracowania naukowego, w którym powinieneś się wykazać praktycznym wykorzystaniem wiedzy zdobytej w trakcie studiów, a także umiejętnością rozwiązywania problemów. Praca poddawana jest ocenie promotora, następnie recenzenta, którzy w pierwszej kolejności wskażą najbardziej rażące błędy merytoryczne w pracy magisterskiej.

Co to jest błąd merytoryczny?

Błędy merytoryczne to nic innego, jak nieprawdziwe zdania, które obniżają wartość pracy dyplomowej i zakłócają prawidłowy przekaz informacji. Musisz mieć na uwadze, że praca magisterska powinna być przydatna i dostarczać wiedzy, dlatego należy w niej przedstawiać wyłącznie sensowne i wiarygodne wiadomości.

Błędy merytoryczne w pracy magisterskiej pojawiają się wtedy, gdy:

 • przekazujesz nieprawdziwe informacje – mylisz daty, nazwiska, teorie naukowe itp.;
 • twoje wypowiedzi nie mają logicznego sensu;
 • nie wykazujesz zrozumienia wydarzeń, zjawisk i zależności między nimi;
 • zniekształcasz wypowiedzi autorów publikacji naukowych;
 • podajesz nieprawidłowe definicje.

Jak nie popełniać błędów merytorycznych?

Pisząc pracę, opieraj się tylko na wiarygodnych źródłach. Wykorzystuj książki napisane przez poważanych naukowców i specjalistów. Uważaj na publikacje internetowe – nie wszystkie można cytować w pracy magisterskiej. Źródło nadające się do wykorzystania w pracy dyplomowej to takie, które zawiera: datę publikacji, imię i nazwisko autora i nazwę wydawnictwa.

Błędy merytoryczne w pracy magisterskiej popełnia się także wtedy, gdy parafrazuje się fragmenty tekstów, których się nie rozumie. Jeżeli masz problemy ze zrozumieniem i oddaniem sensu wypowiedzi, skorzystaj z cytatu. Przepisując „słowo w słowo” niewielki fragment książki, nie narazisz się na popełnienie błędu.Pamiętaj, że praca nie może składać się z samych cytatów (jest to plagiat).

Wykorzystuj literaturę, która rzeczywiście odnosi się do tematu twojej pracy. Nie myl prac socjologów z pracami pedagogów i psychologów – to inne dziedziny naukowe. Zdarza się, że studenci pisząc pracę z pedagogiki, wykorzystują głównie opracowania socjologów lub na odwrót. Tak właśnie pojawiają się błędy merytoryczne w pracy magisterskiej.

Potrzebujesz pomocy przy swoim temacie pracy mgr lub licencjackiej? Wyślij zapytanie do specjalistów!
  Szybki kontakt

  Na wszystkie zapytania odpowiadamy w ciągu maksymalnie 2-3 godzin.

  designed by tonik.pl