Blog

Piszesz pracę magisterską lub licencjacką i potrzebujesz porad odnośnie układu pracy lub jej poszczególnych elementów? Zapraszamy Cię do zapoznania się z artykułami na naszym blogu. Śledząc publikowane poniżej treści, ustrzeżesz się m.in. przed najczęściej popełnianymi błędami ortograficznymi i stylistycznymi w pracach naukowych oraz napiszesz plan, który będzie stanowił dla Ciebie wsparcie podczas pisania kolejnych rozdziałów magisterki lub licencjatu.

Cytaty w pracy licencjackiej i magisterskiej
06 czerwca, 2018 w Blog Przygotowanie pracy

Cytaty w pracy licencjackiej i magisterskiej

Niemal każda praca licencjacka lub magisterska zawiera w swojej treści cytaty. To zupełnie naturalna cecha tego rodzaju dzieł naukowych. Czym dokładnie jest cytat? Otóż cytując, przywołujemy cudze słowa w sposób pełny, dosłowny i wierny. Cytat jest przytoczeniem wypowiedzi, której nie możemy w żaden sposób modyfikować. Musi to być pełne odzwierciedlenie, kopia pozbawiona jakiejkolwiek naszej ingerencji.
(więcej…)

Przypisy w pracy licencjackiej i magisterskiej
05 czerwca, 2018 w Blog Przygotowanie pracy

Przypisy w pracy licencjackiej i magisterskiej

Przypisy w każdej pracy dyplomowej spełnią tę samą, istotną rolę – pozwalają na zidentyfikowanie publikacji źródłowych, z których korzystamy podczas pisania naszej własnej pracy. Obecność przypisów w dziele naukowym to jeden z obowiązków, jakie musisz spełnić, aby Twoja praca była poprawna z formalnego punktu widzenia. To jednak także wyraz Twojej, jako autora, dbałości o detale w pisaniu pracy oraz odzwierciedlenie jakości Twojego warsztatu badawczego.
(więcej…)

Ile stron powinna mieć praca licencjacka?
04 czerwca, 2018 w Blog Przygotowanie pracy

Ile stron powinna mieć praca licencjacka?

Praca licencjacka, tak jak każda praca dyplomowa, powinna uwzględniać określone standardy i spełniać konkretne kryteria. Tego typu dzieło ma charakter naukowy, a jak wiemy, w takim przypadku nie ma miejsca na indywidualną dowolność (właściwą np. dla tekstów publicystycznych). Obowiązujące standardy dotyczą zarówno stosowanego w pracy języka, jak i samej formy dzieła. Standaryzacji podlega także obszerność pracy licencjackiej. Ile zatem stron powinna liczyć praca licencjacka? I jakie są jej podstawowe elementy?

(więcej…)

Konspekt pracy magisterskiej
03 lipca, 2017 w Blog

Konspekt pracy magisterskiej

Konspekt pracy magisterskiej to inaczej schemat, w którym streszcza się zawartość pracy dyplomowej. Konspektu nie musisz przedstawiać promotorowi. Choć większość profesorów tego nie wymaga, warto jednak przygotować konspekt pracy dla siebie. Znacząco ułatwia on późniejsze pisanie. Umożliwia zrozumienie, na czym polega cały proces pisania pracy.

(więcej…)

Praca licencjacka z pedagogiki – przykłady
13 października, 2016 w Blog Przygotowanie pracy

Praca licencjacka z pedagogiki – przykłady

Wybór tematu pracy dyplomowej może być dla ciebie prawdziwym wyzwaniem. Niektórzy promotorzy już na pierwszych zajęciach przedstawiają listę z tematami i sugerują, żeby studenci wybrali jedną z podanych propozycji. Wtedy sprawa wydaje się prostsza – wybierasz temat, który będzie „pewniakiem”, promotor na pewno go nie odrzuci. (więcej…)

Szybki kontakt

Na wszystkie zapytania odpowiadamy w ciągu maksymalnie 2-3 godzin.

designed by tonik.pl