Praca magisterska z psychologii – 7 przykładowych tematów

Praca magisterska z psychologii – 7 przykładowych tematów

Nie marnuj czasu, zobacz jak możemy Ci pomóc! Pobierz bezpłatną próbkę

Praca magisterska z psychologii powinna przede wszystkim zaciekawić potencjalnych czytelników – promotora, recenzenta i innych osób zainteresowanych danym problemem. Najciekawsze i najbardziej wartościowe są prace zawierające wyniki badań własnych.

Jeżeli wciąż jesteś na etapie szukania tematu pracy z psychologii, to zapoznaj się z naszymi propozycjami. Znajdziesz tutaj również pomoc w pisaniu prac dyplomowych.

Tematy prac magisterskich z psychologii

Psychologia jest nauką zajmującą się ogólną refleksją nad człowiekiem, jego przeżyciami, sądami, powodami jego decyzji, zachowaniem w różnych sytuacjach. Głównym celem przyszłego psychologa jest opisywanie, wyjaśnianie i przewidywanie zachowania oraz kierowanie zachowaniem człowieka.

eżeli chcesz opisać to, co się dzieje z pacjentem w konkretnych sytuacjach, to twoja praca magisterska z psychologii może mieć taki temat:

1. Obraz siebie i struktura pojęć emocjonalnych u pacjentów oddziału onkologicznego.
2. Stres pourazowy a motywacja osiągnięć.

W sytuacji, gdy zamierzasz bardziej wyjaśnić i przewidzieć zachowanie człowieka, możesz wybrać jeden z poniższych tematów:

1. Wpływ wartości na stopień przywiązania konsumenta do produktów luksusowych.
2. Wpływ wybranych metod kształcenia na tempo uczenia się dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
3. Postawa feministyczna a styl kierowania kobiety w dużym przedsiębiorstwie.

Jeżeli chcesz, by twoja praca dotyczyła kierowania zachowaniem człowieka, zdecyduj się na przykład na taki temat pracy magisterskiej z psychologii:

1. Psychologiczna pomoc kobiecie po stracie dziecka.
2. Psychologiczna pomoc mężczyznom dyskryminowanym w pracy z powodu orientacji seksualnej.

Pamiętaj, że podane tematy prac zaliczeniowych to jedynie sugestie, możesz je dowolnie modyfikować. Staraj się wybierać takie zagadnienia, które będą dotyczyły aktualnych i wciąż do końca nie znanych problemów. Miej także na uwadze dostępność źródeł oraz to, czy uda ci się przeprowadzić zaplanowane badanie. W razie potrzeby skontaktuj się z naszymi specjalistami od pisania prac magisterskich.

Potrzebujesz pomocy przy swoim temacie pracy mgr lub licencjackiej? Wyślij zapytanie do specjalistów!
    Szybki kontakt

    Na wszystkie zapytania odpowiadamy w ciągu maksymalnie 2-3 godzin.

    designed by tonik.pl