Praca licencjacka po angielsku krok po kroku

Praca licencjacka po angielsku krok po kroku

Nie marnuj czasu, zobacz jak możemy Ci pomóc! Pobierz bezpłatną próbkę

Praca dyplomowa w języku angielskim zasadniczo nie różni się od tej pisanej w języku polskim. Praca powinna być napisana językiem naukowym, co może przynieść najwięcej trudności, gdyż w mowie codziennej, w prasie, radiu czy telewizji obcojęzycznych używa się mniej formalnego języka.

Trochę inne są również standardy formatowania, stosowania przypisów czy tworzenia bibliografii. Zobacz, jakie są standardowe zasady pisania prac po angielsku.

Praca dyplomowa po angielsku składa się z następujących elementów:

 • Strona tytułowa
 • Spis treści (Table of contents)
 • Wstęp (Preface/Introduction)
 • Główna część pracy (podzielona na część teoretyczną i analityczną/badawczą)
 • Wnioski/podsumowanie (Conclusions)
 • Bibliografia (Bibliography), w której zawierają się: reference books, dictionaries, source materials, internet sources
 • Załączniki (Appendixs)
 • Streszczenie w języku angielskim i polskim
 • Oświadczenie o samodzielnym napisaniu pracy w języku polskim

Praca licencjacka po angielsku

Praca powinna składać się z około 3-4 rozdziałów (Chapter I, Chapter II, itd.) i liczyć od 20 do 40 stron. Standardowo wykorzystuje się czcionkę Times New Roman, rozmiar 12. Przypisy i cytaty taka samą czcionką, ale rozmiar 10. Interlinia powinna wynosić 1,5 wiersza dla tekstu zasadniczego, bibliografii oraz streszczenia oraz 1 wiersz dla przypisów i cytatów.

Praca licencjacka po angielsku – cytaty

Krótkie cytaty (poniżej 60 wyrazów) powinny być ujęte w podwójnych znakach cytowania. Pojedyncze znaki cytowania należy stosować przy cytatach w obrębie cytatów.

Praca po angielsku – przypisy i bibliografia

Warto wiedzieć, że w pracach anglojęzycznych inaczej przedstawia się przypisy i bibliografię. Przypisy w pracy po angielsku z reguły znajdują się w tekście (tzw. typ Harwardzki) – podaje się nazwisko autora, rok wydania publikacji i numer strony. Przykład: (Lakoff 1987: 208). Pełne dane źródeł podaje się w bibliografii.

Źródła w bibliografii podaje się w następującym schemacie: nazwisko, imię, rok wydania, tytuł (książek kursywą, artykułów zwykłą czcionką), miejsce wydania, nazwa wydawcy. Przykład: Hall, Edward T. 1966. The hidden dimension. New York: Anchor Books. Podając w bibliografii artykuły w czasopismach należy dodatkowo podać numery stron, na których się znajdowały.

Źródło internetowe w przypisie należy ująć w nawiasie okrągłym i powinno zawierać nazwisko autora, adres strony (usunięte hiperłącze). Przykład: (Rodger www.sciam.com/0597issue/05975.html). W bibliografii podaje się pełne dane, czyli imię autora, nazwisko, tytuł, adres strony, miesiąc, dzień i rok dostępu. Przykład: Doyle, Rodger. www.sciam.com/0597issue/05975.html, DOA April 5, 2002.

Pamiętaj, że uczelnie określają indywidualne zasady tworzenia prac licencjackich, dlatego poszczególne wytyczne mogą się od siebie różnić. Możesz skorzystać z naszej pomocy niezależnie od tego, czy jesteś studentem filologii angielskiej, czy też nie. Jeżeli potrzebujesz pomocy w napisaniu pracy licencjackiej po angielsku – zgłoś się do nas.

Potrzebujesz pomocy przy swoim temacie pracy mgr lub licencjackiej? Wyślij zapytanie do specjalistów!
  Szybki kontakt

  Na wszystkie zapytania odpowiadamy w ciągu maksymalnie 2-3 godzin.

  designed by tonik.pl